Firma

PROSCENIUM (gr. proskenion) - przedscenie - w starożytnym teatrze najbliższa publiczności część scenny - powierzchnia, na której odbywały się główne sceny sztuki. W teatrze rzymskim "proscenium" to również miejsca siedzące tuż przy scenie, zajmowane przez uprzywilejowane grupy społeczeństwa. Od IV w. p.n.e "proscenium" to przestrzeń, w której świat sztuki łączy się z codziennością, wrota magii, ku którym zwracają się umysły szukające wrażliwości i piękna, o jakie trudno w zgiełku codzienności.

Dawniej twórcy spektaklu dysponowali gestem, głosem i strojem aktora. Współczesne środki wyrazu są bardziej wyrafinowane, odzwierciedlają bowiem epokę dynamicznego rozwoju technik multimedialnych. Wielkie telebimy, scenografia diodowa, inteligentne światła, lasery, cyfrowe nagłośnienie - to powszechne już elementy dzisiejszych widowisk. Pytaniem dla twórcy jest nie to, czy należy stosować multimedia, ale które z nich wybrać ? Zmiany w tej dziedzinie następują bardzo szybko. Wciąż pojawiają się nowe technologie lub nowe pomysły wykorzystania już istniejąch. Coraz potężniejsze komputery i zaawansowane oprogramowanie pozwalają wyczarować cuda na ogromnych elementach aktywnej scenografii.

Firma PROSCENIUM posiada w swej ofercie zawsze to co najnowocześniejsze. W 1996 roku jako pierwsi w Polsce proponowaliśmy projektory LCD jako element multimedialnej oprawy eventów i programów TV. W 1998 roku jako jedyni dysponowaliśmy największym przenośnym ekranem o wymiarach 10,5 x 8 m. Najwcześniej używaliśmy cyfrowych mikserów wizyjnych, wzmacniaczy wizji, transcalerów, monitorów plazmowych, ekranów holograficznych, i wielu innych urządzeń, które dzisiaj są czymś zwykłym, standardowym.

PROSCENIUM to misja wspierania wybitnych twórców w ich odważnej kreatywności. Służymy największymi w kraju zasobami sprzętu i technologii. Posiadamy najnowocześniejsze rozwiązania multimedialne, a nasi technicy to prawdziwi profesjonaliści. Mamy duże doświadczenie i wysokie kwalifikacje. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych! Jesteśmy innowacyjni, wszechstronii, punktualni i niezawodni. Jesteśmy najlepsi!

 

PROSCENIUM - Twój sposób na udaną imprezę!

Kontakt

Proscenium Sp. z o.o.

al. Komisji Edukacji Narodowej 36 lok. 112 B
02-797 Warszawa
E-mail:
biuro@proscenium.pl

Pracujemy dla

© 2009 - 2011 PROSCENIUM | All rights reserved PROSCENIUM | Pozycjonowanie ComWeb
Projekt i wykonanie BobartStudio