Oferta » Obsługa imprez » Telebimy

Telebim, wideościana, wideowall, megascreen, bimer... - niezależnie od różnych określeń – to zawsze po prostu DUŻY ekran. Czasami to zwyczajny ekran z projektorem w sali konferencyjnej a czasami to wielka konstrukcja unosząca się ponad sceną.

Efekt dużego ekranu można uzyskać stosując różne rozwiązania. Jednak o wyborze technologii powinny decydować warunki, w których ma odbyć się impreza oraz założenia scenograficzne. PROSCENIUM dysponuje wszystkimi rodzajami telebimów:

 • Ekrany diodowe zewnętrzne (out-door)


Ekrany diodowe LED-wall to najdoskonalszy obecnie sprzęt do outdoorowych projekcji wielkoformatowych. Tylko tego rodzaju ekrany gwarantują jasny i wyraźny obraz przy pełnym nasłonecznieniu i w bardzo oświetlonych wnętrzach. Idealnie sprawdzają się na imprezach plenerowych oraz w studiach TV.

  Ekrany diodowe mają konstrukcję modułową - prostokątne lub kwadratowe elementy można ustawiać w dowolnych konfiguracjach. Ekrany diodowe LED-wall to niezawodne i szybkie w montażu systemy, dające ogromne możliwości. Ekran może być ustawiony w pionie lub w poziomie, jako całość lub w formie osobnych paneli.

 

 • Ekrany diodowe wewnętrzne (in-door)
   

Do wewnętrznych projekcji dedykowane są specjalne ekrany diodowe o bardzo wysokiej rozdzielczości. Wewnętrzne ekrany diodowe zawierają diody SMD 3in1 o wymiarch 2 mm, oddalonych od siebie o 4 - 8 mm. Takie rozwiązanie gwarantuje efekt ciągłego obrazu już w odlegtości 2 - 3 m. od diodowej powierzchni ekranu.

Tak jak ekrany diodowe zewnętrzne - ściany video in-door mają również konstrukcję modułową. Jednak są znacznie lżejsze, delikatniejsze i bardziej estetyczne od ścian diodowych out-door. Dysponujemy ekranami wiodących producentów BARCO oraz TecnoVISION.

 

 • Lekki ekran diodowy (GEO-LED-MESH)


Lekki ekran diodowy GEO-LED-MESH to nowa generacja
ekranów diodowych, składających się z małych, ultralekkich
i transparentnych modułów. Ekran taki można zainstalować
w dowolnym miejscu, nadając mu różne formy w trzech wymiarach. Małe rozmiary modułów umożliwijają tworzenie
form kubistycznych lub okrągłych. O uniwersalności ekranu
GEO-LED-MESH decyduje również jego niewielka
 waga, bowiem ekran taki o stosunkowo dużej powierzchni
można powiesić bezpośrednio na konstrukcji scenicznej lub ruchomym sztankiecie w teatrze.


Ale lista zastosowań tego systemu nie ograniczna się tylko do scenografii. Duża rodzielczość, lekkość i transparentność czynią z GEO-LED-MESH doskonały nośnik wielkoformatowej reklamy zewnętrznej. Otwory w ekranie powodują, że nie podlega on tak silnym naprężeniom od wiatru, jak to ma miejsce w tradycyjnych, ciężkich ekranach diodowych. Można go więc zawieszać na elewacjach, rusztowaniach a nawet pomiędzy budynkami. Jasność, kontrast i rozdzielczość ekranu GEO-LED-MESH gwarantują doskonały obraz nawet w słoneczne dni.
 

 • Plasmawall

PlasmaWall to absolutny hit w dziedzinie
wielkoformatowych prezentacji wizualnych. Plazmowa powierzchnia wizyjna o grubości zaledwie 7,5 cm, rozdzielczości 2048x1612, kontraście 3000:1 oraz jasności 1000 kandeli to sprzęt dla najbardziej wymagających. Niezrównana zdolność PlasmaWall do odwzorowywania szczegółów stawia ją na szczycie rodziny wszystkich telebimów.

 W przeciwieństwie do starszych technologii w PlasmaWall
nie widać podziału między poszczególnymi monitorami. Otrzymujemy duży jednolity obraz o świetnej jakości. Ekran może składać się z dowolnej liczby monitorów, układanych
w różnych konfiguracjach. Moduły mogą tworzyć jeden duży telebim lub działać oddzielnie, rozstawione w wielu punktach sali.

Głównymi zaletami PlasmaWall są bardzo wysoka rozdzielczość, jasność, kontrast oraz niezwykle szeroki kąt widzenia. Jakość obrazu zależy od rodzaju źródła jednak przy zastosowaniu HD obraz niemal odpowiada rzeczywistości. Nie istnieją obecnie źródła video na tyle doskonałe by mogły w pełni wykorzystać rozdzielczość tego systemu. Najbardziej efektowne prezentacje można uzyskać przy zastosowaniu komputerów graficznych. Dzięki temu, że ekrany plazmowe są cienkie i nie zajmują dużo miejsca, doskonale sprawdzają się przede wszystkim w zamkniętych pomieszczeniach, podczas targów, konferencji, kongresów i eventów. Można je mocować na stojakach lub podwieszać - w pionie, w poziomie lub pochyle, również na dużych wysokościach i w trudno dostępnych miejscach. Zapraszamy na www.plasmawall.pl
 

 • Ściana wizyjna CUBE

Modułowa ściana projektorowa "cube" to prawdziwy przyjaciel każdego scenografa, realizatora telewizyjnego, projektanta stoisk targowych, organizatora konferencji lub koncertów. Uświetniliśmy tym sprzętem już setki imprez. Technologia modułowej ściany projektorowej "cube" jest znana od lat, mimo to jej popularność wciąż rośnie a osoby po nią sięgające znajdują dla niej wciąż nowe zastosowania.

   Główną zaletą ściany wizyjnej projektorowej jest jej modułowa konstrukcja. Z poszczególnych elementów (cube'ów), zawierających projektory i układ luster, można budować ekrany niczym z klocków. Na wszystkich modułach można wyświetlać jeden duży obraz lub za pomocą specjalnego oprogramowania tworzyć oryginalne efekty. Modułowa ściana projektorowa "cube" współpracuje z dowolnymi urządzeniami do emisji obrazu. "Cubes" znajdują zastosowanie zarówno w plenerze, jak i w zamkniętych pomieszczeniach. Jest to obecnie najtańszy system spośród wszystkich ścian wizyjnych.
 

 • Projektory i ekrany

Posiadamy wiele rodzajów ekranów do projekcji przedniej i tylnej, w tym o podwyższonym kontraście i szerokim kącie patrzenia. Najmniejszy ekran ma wymiary 112x84 cm a największy 1035x780 cm. Szczególnie efektowne są ekrany panoramiczne, ekrany wodne, mega-ekrany i kule projekcyjne. Bardzo oryginalnym rozwiązaniem są ekrany holograficzne, pozwalające stworzyć prześwitujący obraz na tafli szkła, na przykład w witrynie sklepu.

Oferujemy niezwykle szeroką gamę projektorów i ekranów,
co umożliwia tworzenie najróżniejszych konfiguracji, dopasowanych do indywidualnych potrze klienta. Dysponujemy projektorami najlepszych firm -Barco, Sony, Nec, Sanyo - o różnych jasnościach, kontraście i rozdzielczości. Szczególnie polecamy projektory dużej jasności, nawet do 20 000 ANSI Lumenów, które umożliwiają wykonanie projekcji bardzo dużego obrazu, np. na budynkach.
 

 • Ekrany plazmowe


Posiadamy całą gamę ekranów plazmowych, z których największy ma rozmiary 241x142 cm i matrycę zdolną do wyświetlania obrazu w standardzie Full HD - 1920x1080 px. Monitor Panasonic TH103PF10EL Hight Definition Plasma Display to jedyny tak duży ekran plazmowy ze specjalną powłoką antyrefleksyjną poprawiającą kontrast. Ze względu na duży ciężar - 220 Kg, monitor musi być instalowany na specjalnym statywie z windą. Ekran może być zawieszony pionowo lub poziomo.

 W naszej ofercie znajdą Państwo również całą gamę innych ekranów plazmowych - 65', 63', 60', 50', 42'. Jesteśmy w stanie dostarczyć do 120 monitorów plazmowych, odpowiednie statywy, uchwyty i okablowanie do najbardziej rozległych instalacji.

 • Ekrany LCD


Nowoczesne i estetyczne ekrany LCD stanowią coraz silniejszą konkurencję dla monitorów plazmowych. Dysponujemy całą gamą ekranów LCD firmy NEC - 65', 60', 57', 52', 50', 46' oraz 42'. Wszystkie te monitory posiadają matrycę o rozdzielczości 1920x1080 px. Ultra nowoczesna stylistyka ekranów LCD oraz bardzo cienkie ramki sprawiają, że są one bardzo przydatnym narzędziem podczas targów, programów tv, szkoleń i konferencji. Zaawansowana technologia pozwala na łączenie 4 - 9 - 12 lub 16 monitorów w jeden duży telebim.

 

 • Monitory plazmowe 3D

To specjalna odmiana monitorów plazmowych z efektem trzeciego wymiaru. By dostrzec efekt przestrzenności zdjęć, animacji a nawet filmów nie są konieczne specjalne okulary, każdy bezwzględu na odległość lub kąt patrzenia może podziwiać "wychodzące" z ekranu elementy. Na potrzeby eventu specjalnie dla państwa przygotujemy od podstaw odpowiednią prezentację 3D, wykorzystując otrzymane od Państwa materiały 2D.

 

 

 

 

 

 • Monitory dotykowe

  Monitory dotykowe wprowadzają funkcję interaktywności. Wyświetlana na ekranie prezentacja stanowi jednocześnie czułe na dotyk pole, służące do przeglądania interaktywnej zawartości. Monitory dotykowe doskonale uzupełniają ekspozycję targową, wystawę lub event. Dzięki atrakcyjnej zawartości mogą pełnić funkcję multimedialnego terminala, informacyjnego lub rozrywkowego. Filmy, animacje i muzyka przyciągają uwagę i zachęcają do interakcji.
   
 • Projekcje wielkoformatowe

  Dzięki projektorom dużej jasności i/lub systemu łączącym wiele projektorów wykonujemy projekcje wielkoformatowe na budynkach i innych duży obiektach. Obraz może mieć rozmiar, np. 50x30 m i więcej. Pokaz mody na centrum handlowym albo płonący wieżowiec?
   Proszę bardzo!
 • Projekcje panoramiczne

   Dzięki naszym systemom zrealizujecie Państwo koncepcję ekranów panoramicznych płaskich lub zakrzywionych do 360 stopni, w których obszary styku poszczególnych części obrazu są zupełnie nie widoczne. Każdy projektor emituje daną część obrazu, dzięki czemu powstaje jeden obraz panoramiczny pozbawiony łączeń i zniekształceń.
 • Ekran holograficzny - Holoscreen

  Ekrany holograficzne - Holoscreen - umożliwiają uzyskanie efektu przestrzennego obrazu. Projekcja grafiki, animacji lub filmu na przezroczystej i matowej powłoce Holoscreen-u powoduje złudzenie "Zawieszenia" obrazu w przestrzeni - można go oglądać z każdej strony. Jeśli wyświetlana grafika będzie odpowiednio przygotowana efekt "hologramu" będzie znacznie mocniejszy. Ekran holograficzny może być używany w każdych warunkach, nawet w silnym świetle bocznym. Wymiary ekranu to 112x84 cm.
 • Ekran wodny - Hydroscreen

  Projekcje na powłoce rozproszonej wody zawsze gwarantują spektakularny efekt. Tłoczona pod dużym ciśnieniem woda na specjalny talerz ulega równomiernemu rozproszeniu do stanu aerozolu, tak wytworzona niejednorodność stanowi doskonały ośrodek do rzutowania obrazu.

   Ekrany wodne mają rozmiary setek metrów kwadratowych, więc wykonywane na nich projekcje mogą być naprawdę gigantyczne. Wielkie, dynamiczne animacje unoszące się nad wypełnionym po brzegi ludźmi placu, to zapierający dech w piersiach widok. Fabularne widowsiko stworzone na bazie Hydroscreen-ów to niewątpliwie oryginalna i bardzo spektakularna rozrywka.
 • Ekran parowy - Fogscreen

  Ekran parowy (fog-screen)

 

Kontakt

Proscenium Sp. z o.o.

al. Komisji Edukacji Narodowej 36 lok. 112 B
02-797 Warszawa
E-mail:
biuro@proscenium.pl

Pracujemy dla

© 2009 - 2011 PROSCENIUM | All rights reserved PROSCENIUM | Pozycjonowanie ComWeb
Projekt i wykonanie BobartStudio